Алгоритм дій під час сигналу “Повітряна тривога”

ЗАТВЕРДЖЕНО

_______ Ірина Дрога

Директор Конотопської СЮН

 

 

 

 

 

 

 

 

Алгоритм дій керівника гуртка та відповідальної особи під час проведення навчальних занять

Підготовчі заходи:

 1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомленими з місце розташування захисної споруди (найпростішого укриття), а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисній споруді.
 2. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Інструкції щодо дій персоналу Конотопської СЮН у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, які передбачені на випадок отримання сигналу.
 3. У закладі заздалегідь повинні бути розміщені всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
 4. Під час евакуації та укриття в захисній споруді (найпростішого укриття) учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа та (або) керівники гуртків.
 5. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх вихованців за межами захисної споруди (найпростішого укриття).

Порядок дій при отриманні сигналу:

 1. Керівник гуртка має миттєво сповістити вихованців (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.
 2. Відповідальна особа разом з керівниками гуртків має скоординувати хід евакуації вихованців від кабінету до захисної споруди (найпростішого укриття), допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди (найпростішого укриття).
 3. Відповідальна особа за евакуацію повинна знаходитися біля виходу із захисної споруди (найпростішого укриття) для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
 4. Вихованці або гурткові групи, які знаходяться на подвірї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом керівника гуртка або самостійно до захисної споруди (найпростішого укриття).
 5. У середині захисної споруди (найпростішого укриття) керівники гуртків повинні забезпечити, щоб вихованці швидко та обережно зайняли свої місця. Після того, як усі вихованці займуть свої місця, керівник гуртка повинен перевірити наявність усіх вихованців.
 6. Під час перебування у захисній споруді (найпростішому укритті) керівники гуртків повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *